25 seria – mecz w Zabrzu

Dopiero skończył się mecz z Sandrą SPA Pogoń Szczecin, a już dziś jesteśmy w Zabrzu, gdzie zagramy z miejscowym Górnikiem.

Gospodarze w ostatniej serii przegrali niespodziewanie z MKS Zagłębiem Lubin 28:24, co było wielką sensacja 24 serii Superligi mężczyzn. KPR Legionowo liczył na 3 punkty w meczu z zespołem ze Szczecina. Niestety o wyniku zadecydowało ostatnie 10 minut meczu. Obydwie drużyny mają coś sobie do udowodnienia KPR walczy o zwycięstwo od 21 stycznia, czyli od pamiętnego wygranego meczu ze Stalą Mielec. Natomiast Górnikowi Zabrze jako pretendent do medalu w tegorocznych rozgrywkach, nie powinien był dopuścić do ostatniej przegranej.

Przyjrzyjmy się statystykom. Historia jest bezlitosna. Na 9 meczy pomiędzy tymi drużynami Górnik wygrał 8 razy, 1 raz padł remis. Zatem KPR walczy o pierwsze zwycięstwo w historii z tym zespołem. Jeśli chodzi o obronę gospodarze stracili do tej pory 598 bramek , natomiast KPR pozwolił sobie na stratę 665 bramek. Naszą nadzieją w obronie jest Mikołaj Krekora, który wraz z całym zespołem pracuje na wynik i wiele razy ratował nas z opresji broniąc w ostatnim meczu na poziomie 35%. Natomiast Mateusz Kornecki – reprezentant Polski bronił w przegranym meczu z Zagłębiem Lubin ze skutecznością 25%.

Jeśli chodzi o ofensywę możemy się pochwalić, że Kacper Adamski ma na swoim koncie więcej bramek (147) niż zawodnik Górnika Zabrze – Bartłomiej Tomczak (130).

Jak będzie przebiegało to spotkanie dowiemy się już dziś o 18.00. Jak zawsze mecz będzie można śledzić na stronie PGNiG Superligi  – serdecznie zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SPONSORZY