Bitwa o północ – mecz w Szczecinie

12 serię PGNiG Superligi mężczyzn czas zacząć! Już jutro o godzinie 16.00 Pogoń Szczecin podejmie naszą drużynę  na swoim terenie. Zawodnicy KPR już dziś pojechali do Szczecina w bojowych nastrojach. Czas przyjrzeć się obu zespołom i zobaczyć kto jest lepszy na „papierze”.

W dotychczasowych rozgrywkach atut ataku zdecydowanie przemawia za KPR Legionowo. Kacper Adamski zdobył do tej pory 72 bramki i jest na drugiej pozycji Superligowej klasyfikacji strzelców, natomiast najlepszy zawodnik Pogoni Szczecin Paweł Krupa tylko 43. Warto zaznaczyć, że do tej pory obydwa zespoły rzuciły po 260 bramek.

Jeśli chodzi o defensywę tutaj należy spojrzeć dwupłaszczyznowo. W pierwszej kolejności spójrzmy na bramkarzy obu zespołów. Tutaj różnica skuteczności jest minimalna. Do tej pory Mikołaj Krekora bronił na poziomie 29,85% natomiast bramkarz gospodarzy Sebastian Zapora jest minimalnie gorszy 29,49%. Patrząc na liczbę straconych bramek (KPR Legionowo – 315, Pogoń Szczecin – 301) można powiedzieć , że zespół gospodarzy jest minimalnie lepszy jeśli chodzi o defensywę.

Podsumowując naszą skróconą analizę – bilans dotychczasowej rywalizacji jest korzystny dla Pogoni Szczecin 5:3. KPR Legionowo ostatni raz wygrał w Szczecinie październiku 2015 roku. Jednakże to wszystko tylko liczby – boisko zweryfikuje, kto jest lepszy już jutro o godzinie 16.00.

Warto przypomnieć, że statystycznie, na papierze, goszczone w Legionowie Azoty Puławy wyglądały znacznie lepiej i były faworytem spotkania, a jednak mecz był bardzo wyrównany i mógł skończyć się naszą wygraną. Przekonała się o tym także Gwardia Opole w ostatniej serii, z którą wygraliśmy po rzutach karnych.

Statystyki meczu będzie można śledzić TUTAJ.

 

SPONSORZY