Jedziemy do Kwidzyna – porównanie drużyn

Dopiero co zakończyła się 12 seria PGNiG Superligi mężczyzn, a już czas przyjrzeć się najbliższej potyczce pomiędzy MMTS Kwidzyn a naszym zespołem KPR Legionowo. Będzie to pojedynek o 4 punkty w grupie granatowej.

Na tą chwilę MMTS Kwidzyn zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 28 punktów. Nasz KPR pozostaje bez zmian na 6 miejscu (8 punktów). Patrząc na formę obydwóch zespołów w zdecydowanie lepszej formie są gospodarze. Jak do tej pory na swoim terenie ponieśli tylko jedną porażkę z Górnikiem Zabrze w 1. serii. Natomiast ambicje zawodników KPR Legionowo po porażce z Pogonią Szczecin zostały mocno podrażnione. Dlatego już podczas najbliższego meczu chcą zmazać plamę i napsuć krwi gospodarzom. Pamiętając mecze z Azotami Puławy, czy Gwardią Opole mają na to spore szanse.

Wziąwszy pod uwagę same liczby na „papierze” MMTS Kwidzyn jest drużyną lepszą. W tym sezonie zdobyli 323 bramki przy 284 KPR Legionowo. Natomiast jeśli chodzi o obronę to bramkarz gospodarzy Bartosz Dudek broni na poziomie 31,34% a nasz Mikołaj Krekora do tej pory bronił ze skutecznością 29,81%. Ponadto KPR Legionowo stracił dotychczas 343 bramki a MMTS Kwidzyn 329. Patrząc na bezpośrednią rywalizację wygraliśmy z gospodarzami jak dotąd tylko 3 razy w 8 meczach.

Co za tym przemawia za KPR Legionowo? Odpowiedź jest bardzo prosta serce do walki, charakter, niezłomność i… Kacper Adamski. Nasz zawodnik zdobył jak dotąd 79 bramki, natomiast najlepszy zawodnik MMTS Kwidzyn Adrian Nogowski tylko 57. 

Wszystko rozstrzygnie się we środę 6 grudnia, o godzinie 18.00. Mecz będzie można obserwować, dzięki Statscore na stronie PGNiG Superligi.

SPONSORZY