Kierunek – Piotrków Trybunalski

Po niedzielnym zwycięstwie nad Stalą Mielec, dziś jedziemy do Piotrkowa Trybunalskiego z misją zdobycia 3 punktów w meczu z miejscowym Piotrkowianinem.

Jak pokazują nasze dokonania w tym roku, zespół gra coraz lepiej i rośnie w siłę. Po trudnej pierwszej części sezonu nie dajemy za wygraną i walczymy dalej o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu. Widać to było już w 16. serii, gdzie urwaliśmy punkt Zagłębiu Lubin. Jeśli chodzi o zespół z Piotrkowa Trybunalskiego to nie zaczęli oni drugiej części sezonu najlepiej. Przegrali kolejno z Gwardią Opole i Azotami Puławy.

Skupmy się natomiast na bezpośrednim pojedynku pomiędzy zainteresowanymi. KPR Legionowo zdobył do tej pory 414 bramek, Piotrkowianin zdecydowanie więcej bo aż 470. Jeśli chodzi o obronę to liczby są porównywalne. KPR pozwolił sobie na stratę 493 bramek a gospodarze o kilka więcej – 498. Gra bramkarzy obydwu drużyn jest na porównywalnym poziomie. Mikołaj Krekora utrzymuje skuteczność obron na poziomie 30,6%. Natomiast bramkarz Piotrkowianina – Marcin Schodowski – odbija średnio 31,27% piłek.

Jeśli chodzi o ofensywę niewątpliwie największym atutem KPRu jest Kacper Adamski, który do tej pory rzucił rywalom 114 bramek i prowadzi niepodzielnie w klasyfikacji strzelców. Natomiast najlepszy zawodnik gospodarzy to reprezentant Polski Stanisław Makowiejew, który legitymuje się wynikiem 61 bramek. Historia pokazuje, że pojedynki obu zespołów są bardzo wyrównane. Do tej pory i KPR i Piotrkowianin wygrali po 3 mecze na 10 rozegranych, natomiast w pozostałych 4 padł remis.

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na ten mecz. W poprzednim meczu zwyciężył po karnych KPR Legionowo. Czy w tym meczu historia się powtórzy? Czy tym razem legionowski zespół urwie punkty rywalom? A może jednak pokuszą się o komplet punktów i podtrzymają świetną passę? Czy Kamil Ciok i Kacper Adamski będą nadal grać pierwsze skrzypce? Kto będzie bohaterem w tym spotkaniu? Odpowiedzi na te pytania już dziś!

Bądźcie z nami – tradycyjnie na stronie statystyk PGNiG Superligi – zaczynamy o 18.30.

SPONSORZY