Meble Wójcik Elbląg – rewanż w Legionowie

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 zabrzmi pierwszy gwizdek spotkania 19. serii rozgrywek PGNiG Superligi pomiędzy naszym KPR Legionowo a Meble Wójcik Elbląg.

Pierwszy mecz w jesiennej części sezonu, rozgrywany w Elblągu, uznajemy jako wypadek przy pracy.  Wówczas legionowskim zawodnikom najwięcej krwi napsuł bramkarz gospodarzy – Paweł Kiepulski. Teraz przyszedł czas na rewanż na naszym terenie.

Na papierze, jak i poza nim, KPR Legionowo jest zdecydowanym faworytem tego spotkania – nikt sobie nie wyobraża, aby 4 punkty ligowe nie pozostały na mazowieckiej ziemi. KPR jest lepszy pod wieloma względami. Jedynie w obronie minimalnie ustępujemy pola gościom. KPR do tej pory stracił 516 bramek, zaś Meblarze 509.

Jeśli chodzi o ofensywę, to siła rażenia w KPR Legionowo jest zdecydowanie większa. Do tej pory rzuciliśmy rywalom 436 bramek, a goście 402. Ponadto mamy zgrany, w świetnej formie zespół i Kacpra Adamskiego, którego panowanie w klasyfikacji strzelców jest póki co niepodważalne (121 bramek) oraz Kamila Cioka, który genialnie zaprezentował się w wygranym meczu ze Stalą Mielec. Najlepszy zawodnik gości – Jakub Moryń pokonywał bramkarza dotychczas tylko 75 razy.

Jeśli chodzi o bramkarzy to Mikołaj Krekora jest jednym z najważniejszych filarów naszego klubu i utrzymuje skuteczność obron na poziomie 30,25%. Natomiast Paweł Kiepulski – bramkarz Meble Wójcik Elbląg – broni ze skutecznością 27,3%.

Bez wątpienia drużyna KPR Legionowo przed własną publicznością zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo i zebrać 4 punkty. Dotychczasowa historia bezpośrednich spotkań przemawia na nami. W 8 rozegranych do tej pory spotkaniach zwyciężyliśmy 6 razy.

Czy KPR zgarnie całą pule dla siebie? Jak zaprezentują się zawodnicy KPRu? Kto będzie królował na parkiecie? Kto zaskoczy, a kto zagra poniżej oczekiwań? Na te pytania poznamy odpowiedzi już w niedzielę – Hala Arena Legionowo, godzina 16.00! Przybywajcie tłumnie i głośno kibicujcie naszej drużynie.

Mecz będzie można też obserwować na stronie statystyk PGNiG Superligi.

SPONSORZY