Nowy rok, nowe wyzwania, kolejne szanse

Nowy rok, nowe wyzwania, kolejne szanse. Dziś zaczynamy drugą połowę Sezonu 2017/2018 rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn – gramy mecz 16. serii w Lubinie z MKS Zagłębiem Lubin.

KPR Legionowo podczas długiej przerwy zanotował dwa mecze. Wygrał z drużyną z Radzymina w ramach sparingu oraz z KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka w 1/16 Pucharu Polski. A już dziś legionowski klub zmierzy się z w rewanżu z MKS Zagłębie Lubin na jego własnym terenie.

Pierwszy mecz na hali Arena Legionowo wygrali nieznacznie goście. Przyjrzyjmy się drużynom jak wyglądają „na papierze”. Do tej pory gospodarze po 15 seriach zwyciężyli 6 razy (5 u siebie, 1 na wyjeździe). Natomiast KPR Legionowo, specjalista od wygranych po karnych pokonał do tej pory 3 razy pokonał rywali, w tym Spójnię Gdynia na wyjeździe. Pod względem siły ofensywnej lepiej wypada MKS Lubin. Zdobyli do tej pory 414 bramek. Jest to wynik lepszy od KPR-u, który rzucił rywalom w 15 seriach 350 bramek. Jeśli chodzi o defensywę to MKS stracił co prawda mniej bramek, ale tylko o 14 mniej (MKS Zagłębie Lubin – 423 straconych bramek, KPR Legionowo – 437).

Czas na porównanie bramkarzy i strzelców. Tutaj do głosu dochodzą legionowscy zawodnicy. Bramkarz Mikołaj Krekora bronił do tej pory na poziomie 29,4%. Natomiast bramkarz rywali – Patryk Małecki ze skutecznością 27,47%. Jeśli chodzi o strzelców, tutaj odpowiedź KPR-u jest bardzo mocna – Kacper Adamski najlepszy strzelec Superligi Mężczyzn zdobył do tej pory 100 bramek, a jego forma patrząc na mecz w Pucharze Polski jest na wysokim poziomie. Dla porównania najlepszy zawodnik gospodarzy – Arkadiusz Moryto ma na swoim koncie 80 bramek.

Czy Kacper Adamki w ofensywie i Mikołaj Krekora przy wsparciu swoich kolegów z drużyny wystarczą na MKS Zagłębie Lubin? Dowiemy się już niebawem . Zapraszamy do wspólnego kibicowania. Dziś godzina 18.00!

Tradycyjnie mecz będzie można śledzić dzięki Statscore na stronie TUTAJ

SPONSORZY