PGNiG Superliga i Movember 2017 na półmetku

Za nami połowa listopada, a akcja Movember nie zwalnia tempa. Fundacja Kapitan Światełko spędziła na badaniach 44 godziny, w tym czasie swoje zdrowie sprawdziło 432 panów. Wśród nich znalazło się 7 z nowotworem jąder.

Od początku miesiąca Movember odwiedził SkyTower we Wrocławiu, Galerię Sfera w Bielsku-Białej, Galerię Bronowice w Krakowie i Tarasy Zamkowe w Lublinie. W ten weekend, 19 listopada, panowie chcący zadbać o swoje zdrowie mogą odwiedzić stanowisko w Odrzańskich Ogrodach w Kędzierzynie Koźlu i Galerii Malta w Poznaniu. Te w Kędzierzynie odbędą się dzięki Klinice Nova. Jak pokazują wyniki na półmetku akcji, warto przełamać temat tabu, bo już 7 panów dowiedziało się, że muszą podjąć natychmiastowe leczenie.

– Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie panów nie tylko badaniami, ale i samą akcją. Z roku na rok widzimy, że Movember jest coraz bardziej rozpoznawalnym wydarzeniem i przekłada się to na frekwencję na organizowanych przez nas spotkaniach. Mamy nadzieję, że w dalszej części miesiąca tych przypadków nowotworów będzie mniej, ale również cieszymy się, że dzięki naszym ambasadorom, wolontariuszom i lekarzom tych kilku mężczyzn zostało zdiagnozowanych, zanim było zbyt późno. – mówi Jakub Wesołowski, koordynator serii badań.

Ambasadorzy PGNiG Superligi – z naszej strony są to Wiktor Jędrzejewski, Franci Brinovec i Tomasz Fugiel – zapuszczają wąs, zachęcają do badań, ale także prowadzą aktywną zbiórkę na realizację darmowych badań. Na portalu Way More można znaleźć profile 16 zawodników PGNiG Superligi. Prezentują tam postępy w zapuszczaniu wąsów, a pomaga w tym cotygodniowe wyzwanie. Kibice na profilu facebookowym Superligi głosują na tematykę zdjęcia z wąsem. Mieliśmy już wąs w sporcie, wąs historyczny, a teraz fani zadecydują, czy Ambasadorzy pokażą swój „wąs w parze” czy „wąs i panie”. Zbiórkę prowadzoną przez ambasadorów akcji z ramienia KPR Legionowo można wesprzeć na stronie https://waymore.pl/pl/wyzwanie/w/wesprzyj-wasacza-zrob-to-dla-jaj/, do czego gorąco zachęcamy. Wąsy zapuszczają wszyscy zawodnicy KPR’u wraz z prezesem Grzegorzem Choromańskim.

Tak wyglądał „wąs historyczny” – nasi panowie wcielili się w Wikingów, dzięki uprzejmości Warowni Jomsborg http://wioskawikingow.pl/ :

Więcej na temat akcji Movember 2017 – broszura MOV17

W Warszawie bezpłatne badania przeprowadzane będą 22 listopada w Hali Koszyki.

 

 

 

SPONSORZY