Po doświadczenie do Kielc

Po raz dziewiąty będziemy mieli przyjemność grać z zespołem z Kielc. Już dziś o 18.30 w Hali Legionów w Kielcach odbędzie się mecz pomiędzy wielokrotnym mistrzem Polski a naszym KPR Legionowo.

Patrząc na statystyki – trudno nawet porównywać obie drużyny. Wziąwszy pod uwagę tylko sam skład, PGE Vive Kielce przewyższa nasz zespół doświadczeniem i umiejętnościami. Połowa składu to obecni, bądź byli reprezentanci Polski. Ich siła ofensywna jest największa w całej lidze. Do tej pory rzucili 598 bramek wobec naszych 333. Bez wątpienia Sławomir Szmal broni na wyższym poziomie i jest o wiele bardziej doświadczonym bramkarzem(34,68%) niż Mikołaj Krekora (29,41%). Patrząc na obronę to dotychczas mistrz Polski pozwolił sobie na stratę 377 bramek. KPR jest nieznacznie gorszy. Straciliśmy do tej pory 297.

Do mocnych stron naszego zespołu należy zaliczyć hart ducha i nieugiętość oraz czołowego strzelca Superligi – Kacper Adamski. Jego forma cały czas rośnie, ma na swoim koncie 94 bramki i przewodzi w klasyfikacji strzelców. Najlepszy zawodnik PGE Vive Kielce to Manuel Strlek ma na swoim koncie 71 bramek. Mistrza Polski cechuje jeszcze jedna ważna rzecz. Ich siła ofensywna tkwi w kolektywie, która rozkłada się na poszczególnych zawodników na boisku.
Zadanie na najbliższy mecz z PGE Vive Kielce to przede wszystkim pokazać się z jak najlepszej strony. Jedziemy tam bez wątpienia po naukę i bezcenne doświadczenie.

Bądźcie z nami od 18.30 – strona PGNiG Superliga

SPONSORZY