Połowa sezonu 2017/2018 – podsumowanie

Zakończyła się pierwsza połowa sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi, zatem pokusimy się o małe podsumowanie naszych dotychczasowych działań.

Sezon 2017/2018 to okres dla KPR Legionowo pełen zawirowań i przygód. Największa walka została stoczona jeszcze przed sezonem, kiedy klub starał się o upragnioną licencję na grę w Superlidze Piłki Ręcznej Mężczyzn. Po intensywnych staraniach efekt został osiągnięty i można było rozpocząć przyspieszone przygotowania do meczów.

Na inaugurację sezonu do legionowskiej Areny przyjechała drużyna Zagłębia Lubin. Forma KPR Legionowo była wielką niewiadomą. Wielką zagadką był cały zespół, z jednej strony odmłodzony, z drugiej podparty doświadczeniem Kamila Cioka, Pawła Gawęckiego, Mikołaja Krekory czy kapitana Michała Prątnickiego. Niestety po zaciętej walce musieliśmy uznać wyższość gości. 

Z nadzieją patrzyliśmy na kolejne mecze tym razem udając się do Mielca, gdzie udało się zaskoczyć gospodarzy i do przerwy prowadziliśmy pięcioma bramkami. Jednak stało się coś czego nikt się nie spodziewał. Poważnej kontuzji doznał Michał Prątnicki. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Wydawałoby się, że bez naszego kapitana punkty w kolejnych meczach będą łatwiejsze do zdobycia dla rywali. Nic podobnego – już w następnej serii przekonał się o tym Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który przegrał po rzutach karnych. Taki mecz napawał wielką nadzieją na przyszłość.

Przez kolejne serie ambicje zawodników i apetyty kibiców zostały mocno podrażnione, co zaowocowało bardzo dobrą grą z Azotami Puławy. Choć mecz przegrany, to jak piszą Sportowe Fakty WP „(…) brązowi medaliści męczyli się do 55. minuty i wygrali głównie dzięki dłuższej ławce rezerwowych..”.

Prawdopodobnie największe emocje przeżyli wszyscy podczas meczu z Gwardią Opole, kiedy to dzięki ambitnej postawie zawodnikom KPR Legionowo udało się doprowadzić do remisu, a tym samym do konkursu rzutów karnych.  Obroną na wagę punktów popisał się ten najmłodszy – Kacper Wyrozębski.

Grudniowy, wyjazdowy maraton – 4 mecze w 13 dni – nie przyniósł upragnionych punktów, choć dostarczył wiele emocji sportowych.

Krótko podsumowując – pierwsza połowa sezonu 2017/2018 to:

  • 15 rozegranych meczów,
  • 350 rzuconych bramek,
  • 6. miejsce w grupie granatowej,
  • 14. miejsce w tabeli zbiorczej,
  • wiele akcji pro-społecznych,
  • ponad 2000 publikacji w mediach,
  • ponad 4000 fanów na FB
  • i król strzelców Superligi z setką rzuconych bramek – Kacper Adamski.

Szykujemy się do Nowego Roku i drugiej połowy sezonu – drużyna zaskoczy jeszcze niejeden zespół i niejednego kibica. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Gorąco dziękujemy Sponsorom i Partnerom Klubu za wsparcie: Gmina Miejska Legionowo – Urząd Miasta Legionowo, Powiat Legionowski – Starostwo Powiatowe w Legionowie, Toyota Bielany – Autoryzowany Dealer Toyoty Motor Poland Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Legionowo” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o.o., Mateusz Saturski – Restauracja RATUSZ , Klinika MEDIQ Sp. z o.o., Extended DISC Polska, Spektrum Sportu, ProReh – Centrum Fizjoterapii, Masażu i Rehabilitacji, Tampon-Druk Robert Zawadzki, Grygiel Usługi Przewozowe, Kompania Piwowarska – marka Tyskie.

Dziękujemy też Partnerom Superligi: PGNiG – sponsor tytularny, Kempa – oficjalny partner techniczny, dostawca strojów sportowych, Select – oficjalny dostawca piłek, Statscore – oficjalny dostawca statystyk, NC+ – partner telewizyjny, Wirtualna Polska – partner medialny.

Oddzielne podziękowania należą się też naszym wiernym kibicom z Klubu Kibica KPR Legionowo.

Wszystkiego najlepszego i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

One thought on “Połowa sezonu 2017/2018 – podsumowanie”

  1. Czy w KPR Legionowo jest jakiś moderator? Na tej stronie nic się nie dzieje, na facebooku niewiele więcej. Jakieś wywiady z zawodnikami,trenerem,zdjęcia ze wznowionych treningów.Ze stron klubowych wrzucają póżniej na Sportowe Fakty,coś słychać o Klubie w światku Piłki Ręcznej.My kibice jesteśmy ciekawi co się dzieje w Klubie i w drużynie.

Comments are closed.

SPONSORZY