Sparingi Sparingi Sparingi!

Przygotowania do nowego sezonu w piłkę ręczną ruszyły pełną parą. Po okazałych zwycięstwach nad pierwszoligowcem z Gdyni, drużynie naszego KPR – u RC Legionowo przyszło zmierzyć się z zespołem z najwyższej półki ekipą Orlenu Wisły Płock. Spotkanie z aktualnym wicemistrzem Polski było zamknięte dla szerszej części widowni. Około godziny dziewiętnastej obie drużyny przystąpiły do rywalizacji. W porównaniu do meczu z Gdynianami szkoleniowiec legionowskiej ekipy dokonał kilku zmian. Od 1 minuty na parkiecie pojawiło się kilku zawodników, którzy w poprzednim sezonie częściej wchodzili z ławki dla rezerwowych. Pierwsze minuty wskazywały na to, że będzie to wyrównany mecz. Drużyna KPR – u prowadziła nawet jedną bramką. Niestety wraz z upływem kolejnych minut to goście kontrolowali sytuację na boisku. Po pierwszych dwudziestu minutach należy stwierdzić, że jest to początek przygotowań do nowego sezonu, przez co niektórzy zawodnicy nie pokazali w pełni swoich umiejętności, które bez wątpienia posiadają. Kiedy rywal odjechał na dziewięć trafień szkoleniowiec przeprowadził zmiany, które dały więcej świeżości. W efekcie KPR Legionowo schodził na przerwę przegrywając różnicą sześciu bramek. Na początku drugiej połowy mecz był bardziej wyrównany. Jednak im bliżej końca spotkania, tym wyraźniejsza była przewaga gości, którzy na dziesięć minut przed końcem prowadzili różnicą jedenastu bramek. Końcowy fragment spotkania należał jednak do legionowskiej ekipy, która ostatecznie przegrała różnicą siedmiu bramek. Spotkanie z Wisłą Płock był to dobry sprawdzian dla KPR – u RC Legionowo. Drużyna wyraźnie się rozkręca, a niektórzy zawodnicy czują wyraźny głód piłki ręcznej. Najlepszym przykładem jest tu obrotowy naszej ekipy Tomasz Kasprzak (wrócił do gry po kontuzji), który napsuł wiele krwi płockim obrońcom. Na koniec trzeba podkreślić, że po raz kolejny dopisał Klub Kibica KPR – u RC Legionowo. Fani legionowskiej ekipy stworzyli świetną atmosferę. Możemy być pewni, że nowe przyśpiewki sprawią, że nasi zawodnicy dadzą nam wiele radości w nadchodzącym sezonie. KPR RC Legionowo – Orlen Wisła Płock 29:36 (12:18) KPR RC Legionowo: Krekora, Stojković, Titov – 7, Kasprzak – 6, Gawęcki – 3, Mochocki –3, Gumiński – 3, Brinovec – 2, Ciok – 2, Kowalik – 1, Łucak – 1, Pribanić – 1, Suliński, Ignasiak, Prątnicki. ORLEN Wisła Płock: Corrales, Morawski, Zhitnikov – 5,  Ghionea – 4, Mihić 4, M. Gębala– 3,Ciećwierz – 3, Kwiatkowski – 3, Duarte – 3, T. Gębala – 3, Ivić – 4, Racoțea – 2, Rocha– 2, Kisiel. autor: Jakub Sielski