Szlachetna Paczka 2017 – PGNiG Superliga wesprze 17 rodzin

Wszystkie kluby PGNiG Superligi i pracownicy Superligi wybrali już rodziny z bazy Szlachetnej Paczki. Do 8 grudnia zbieramy rzeczy, które będą nie tylko prezentami świątecznymi, ale realną pomocą w funkcjonowaniu rodzin.

Szlachetna Paczka jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc, a Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Dzięki Szlachetnej Paczce w ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. PGNiG Superliga wesprze działania – każdy klub wybrał już rodzinę, dla której będzie prowadził zbiórkę potrzebnych rzeczy. Finał Szlachetnej Paczki zaplanowany jest na weekend 9-10 grudnia.

Angażujemy się w te akcję już drugi raz, kluby mają wybraną rodzinę i przygotują dedykowaną paczkę, a potrzeby są naprawdę różne – mówi Justyna Woja rzecznik prasowy PGNiG Superligi – Najbardziej wartościowe jest to, że Szlachetna Paczka pomaga mądrze, wybierając i wspierając rodziny, dla których przekazane dary to przede wszystkim krok do stabilizacji sytuacji finansowej.

Cieszymy się, że kluby Superligi, w tym nasz, angażują się w wiele wartościowych programów społecznych – podsumowuje Grzegorz Choromański, prezes zarządu KPR Legionowo SA. – Szlachetna Paczka jest wyjątkowym przedsięwzięciem – po ogłoszeniu możliwości wyboru wspieranej rodziny, te znikały z sekundy na sekundę jak za dotknięciem magii. Taka chęć wspierania innych cieszy i przywraca wiarę w ludzkie wartości.

Udział w projekcie Szlachetna Paczka wpisuje się także w strategię Klubu – dodaje Robert Raczkowski, przewodniczący rady nadzorczej KPR Legionowo SA – Mając świadomość tego, że sport to już nie tylko zdrowie i sposób na wyładowanie wewnętrznych napięć, staramy się zadbać o rozwój emocjonalny, społeczny i wychowawczy naszych Kibiców i Sympatyków.

Już przed jutrzejszym meczem (22.11) będzie można przynosić rzeczy potrzebne wybranej rodzinie – samotnej matce z dwiem córeczkami (9 i 13 lat) chorującymi na astmę i atopowe zapalenie skóry.

Rzeczy potrzebne to:

  1. produkty żywnościowe: herbata, kawa, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne, makaron, olej,
    kasza, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
  2. środki chemiczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, antyalergiczne mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, antyalergiczny szampon, szczoteczka do zębów
  3. przybory szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik

Marzenia specjalne – dziewczynki marzą o gitarze klasycznej, a ich mama o kosmetykach pielęgnacyjnych.

Aby wesprzeć Szlachetną paczkę można odwiedzić stronę www.szlachetnapaczka.pl

 

SPONSORZY