Zawodnicy KPR Legionowo kontra dzieciaki!

W środę, 10 stycznia, w Hali Arena Legionowo po raz kolejny odbyły się zajęcia piłki ręcznej prowadzone przez zawodników KPR Legionowo z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie.

Piłka ręczna jako sport zespołowy odzwierciedla następujące cechy: młodość, energia, współdziałanie, zaangażowanie społeczne, sport, fair-play, wspólnota – drużynowość, profesjonalizm, skuteczność, nowoczesność.

Wartością KPR Legionowo SA jest działanie oparte o szacunek do przeciwnika, czyli drugiego człowieka, gdyż w ten oto sposób wyrażamy szacunek do samych siebie. Naszym celem jest zaszczepienie idei ważności wszystkich uczestników wydarzenia sportowego podkreślając, że poważanie drugiego człowieka jest obowiązkiem każdego z nas, a trudności stawiane przez przeciwników i oponentów są jedyną drogą do ulepszania i samodoskonalenia.

Zgodnie z przyjętą strategią KPR Legionowo realizuje szereg działań skierowanych do dzieci i młodzieży. Jednym z tych działań są prowadzone przez zawodników zajęcia piłki ręcznej z dziećmi.

Dziś, 10 stycznia, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowo wraz ze swoją nauczycielką – p. Justyną Wróblewską – odbyły  trening przygotowany przez Franci Brinoveca, Michała Prątnickiego, Kamila Cioka i Milosza Kujawę. Nasz kapitan – Michał – jeszcze jest w okresie rekonwalescencji, więc poza przygotowaniem zajęć pilnie nadzorował i obserwował trening, kibicował i doradzał. Dzięki takim zajęciom, oprócz rozwijania wartościc wpisanych w piłkę ręczną, najmłodsi systematycznie mogą podnosić swoją sprawność motoryczną i aktywność fizyczną.

Trening został zwieńczony wspólną grą w piłkę ręczną i świetną zabawą. Kolejne zajęcia już niedługo!

SPONSORZY