1/8 PGNiG Pucharu Polski: mecz z Kaliszem

Już dziś, 27 lutego, w Arenie kolejne zmagania w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski. W 1/8 finału przeciwnikiem KPR Legionowo będzie Energa MKS Kalisz. Dla obu zespołów będzie to możliwość rozeznania przeciwnika na parkiecie Areny przed ligowym meczem 31 marca.

Energa MKS Kalisz w bieżącym sezonie dołączył do rozgrywek PGNiG Superligi i obecnie uchodzi za rewelację tego sezonu. Po przerwie zimowej MKS nie przegrał ani jednego spotkania w lidze, pokonując po kolei drużynę ze Szczecina, z Gdyni, z Gdańska, z Elbląga, z Piotrkowa Trybunalskiego oraz z Mielca. Każdy sobie zadaje pytanie jak długo ta piękna passa potrwa? W poprzedniej rundzie Pucharu Polski, Kalisz pokonał na wyjeździe pierwszoligowy zespół ASPR Zawadzkie 30:37. Natomiast KPR Legionowo dokonał formalności wygrywając na wyjeździe z niżej notowanym KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 17:38.

Przyjrzyjmy się mocnym aspektom jakimi charakteryzują się rywale.

Jednym z najjaśniejszych punktów zespołu z Kalisza jest bramkarz, Bośniak Edin Tatar, który gra na poziomie 31% skuteczności obron. Niemniej jednak nasz Mikołaj Krekora notuje ostatnio świetne występy chociażby w meczu z Gwardią miał 14 skutecznych interwencji i bronił ze skutecznością 35%.

Jeśli chodzi o ofensywę dotychczas 7 bramek w poprzedniej rundzie Pucharu Polski dla Kalisza rzucił Kiryl Kniazeu. Natomiast do zwycięstwa KPR Legionowo prowadził Michał Ignasiak (10 bramek ) i Kacper Adamski (9 bramek). Jeśli chodzi o Puchar Polski jest to pierwszy historyczny mecz pomiędzy tymi drużynami. W meczu ligowym u siebie mocniejszy był Kalisz, który rewanż w Legionowie ma dopiero przed sobą (31 marca).

Czy kaliski zespół przedłuży niesamowitą passę i zanotuje kolejne zwycięstwo w roku 2018? A może nasza drużyna, która ma podrażnione ambicje po meczu z Chrobrym i Gwardią da przed własną publicznością pokaz siły? Jedno jest pewne szykuje się nam piękne widowisko w środku tygodnia na które serdecznie zapraszamy! Hala Arena godzina 19.00!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SPONSORZY