Do trzech razy sztuka – świąteczna niespodzianka

W świąteczną sobotę, 31 marca, rozegrany został mecz 29. serii PGNiG Superligi mężczyzn. Był trzeci w sezonie 2017/2018 mecz KPR Legionowo z Energą MKS Kalisz – tym razem wygrany.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od bramki KPRu rzuconej przez Oskara Niedziółkę. W ten sposób KPR na kolejne kilkanaście minut nadał ton gry. Dopiero w 16. minucie meczu, przy stanie 8:5, MKS – od rzutu Marka Szpery – zaczął odrabiać straty, doprowadzając w 20. minucie do remisu 9:9. Dalsza część tej połowy rozgrywana była bramka za bramkę. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania, KPR wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. W ostatniej minucie, rzutami Damiana Sulińskiego i Kacpra Adamskiego, KPR ustanowił wynik pierwszej połowy na 15:12.

W drugiej połowie KPR Legionowo zwiększało swoją przewagę i dzięki skutecznej grze w ataku osiągnęło 8-bramkową przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się pięciobramkowym zwycięstwem gospodarzy – 29:24.

O zwycięstwie KPRu, w dużej mierze, zadecydowała wybitna postawa Mikołaja Krekory, który dwoił się i troił w polu bramkowym skutecznie utrudniając życie zawodnikom MKSu. Kroku dotrzymywał mu Franci Brinovec, który był najskuteczniejszym zawodnikiem mazowieckiej drużyny i rzucił osiem bramek. W drużynie MKSu bardzo dobre zawody rozegrał Łukasz Zakreta, który godnie zastąpił w bramce kontuzjowanego Edwina Tatara. Ciekawostka – panowie Krekora i Zakreta grali w jednej drużynie piłki ręcznej plażowej.

Mecz charakteryzował się dużą liczbą kar indywidualnych – sędziowie przyznali łącznie 19 kar dwuminutowych. Co ciekawe, pomimo tak dużej ilości upomnień, tylko jeden zawodnik (Kamil Adamski) musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki wynikającej z gradacji kar.

Wspaniali byli także kibice obu drużyn obecni na meczu – dziękujemy za doping.

KPR Legionowo – Energa MKS Kalisz 29:24 (15:12)
KPR Legionowo: Krekora, Adamski 1, Grabowski 1, Jędrzejewski, Prątnicki 5, Suliński 5, Kowalik, Kujawa, Wyrozębski, Miecznikowski, Ignasiak, Brinovec 8, Gawęcki 1, Niedziółka 2, Ciok 4, Rutkowski 2

Energa MKS Kalisz: Jarosz, Krytski 2, Bożek, Adamczak, Kobusiński, Drej 3, Klopsteg, Misiejuk, Zakreta, Grozdek 1, Szpera 6, Kniazeu 3, Wojdak 2, Czerwiński, Bałwas 2, Adamski 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SPONSORZY