Starcie z Gwardią Opole

Już dziś w Opolu mecz 23. serii PGNiG Superligi – o godzinie 18.30 KPR Legionowo będzie walczył o ligowe punkty z miejscową Gwardią.

Przeciwnik niezwykle wymagający, który pomijając ostatni mecz z Azotami Puławy zwyciężył 3 mecze z rzędu pokonując Kwidzyn, Gdynię oraz Zagłębie Lubin. Natomiast nasz KPR pomimo przegranego meczu z Chrobrym Głogów pokazał się z bardzo dobrej strony. 

Patrząc na statystyki, Gwardia Opole jest bardzo silnym zespołem, ale jak pokazuje historia w pierwszym meczu w Legionowie prowadząc po I połowie 8:13 Gwardziści przegrali cały mecz po karnych. Szukając słabości gospodarzy należy zwrócić uwagę na ich defensywę. Do tej pory stracili 644 bramki, zaś KPR – 612. Jednakże w obronie gospodarze zawsze mogą liczyć na reprezentanta Polski – bramkarza Adama Malchera (30,27%), a my na Mikołaja Krekorę (29,76% obron). Jeśli chodzi o ofensywę Gwardia przewyższa nas liczbą rzuconych rywalom bramek. Dotychczas uczynili to 633 razy a KPR Legionowo – 507. Aczkolwiek to zespół z Legionowa posiada jednego z najbardziej skutecznych strzelców ligi – Kacpra Adamskiego, który nadal imponuje skutecznością (137 bramek). Gwardziści mogą liczyć na Patryka Mauera (121 bramek).

Jak historia pokazuje na 9 meczy rozegranych do tej pry pomiędzy tym zespołami 5 razy wygrał zespół z Opola, 2 razy padł remis i 2 razy wygrał KPR Legionowo. Jednakże to już przeszłość. Boisko zweryfikuje kto jest tego dnia mocniejszy. To będzie mecz, w którym ważną rolę odegrają detale.

Serdecznie zapraszamy – mecz live na stronie PGNiG Superligi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SPONSORZY