Zaległa wyprawa do Gdańska!

Już dziś – we środę 11 kwietnia – o godzinie 18.00, KPR Legionowo zagra na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. Jest to zaległy mecz 20. serii PGNiG Superligi Mężczyzn – niezmiernie ważny dla Wybrzeża, które walczy o utrzymanie 5 miejsca w swojej grupie.

Apetyty zawodników i kibiców KPRu są zaostrzone po ostatnim zwycięstwie w Legionowie z Energą MKS Kalisz.
Patrząc na statystyki, Wybrzeże Gdańsk w kilku aspektach jest lepsze od legionowskiego klubu. 

Jeśli chodzi o atak do tej pory Gdańszczanie rzucili 691 bramek, a KPR 643. Natomiast w obronie zespół z wybrzeża pozwolił sobie wbić 748 bramek a KPR 767.

Patrząc na poszczególne indywidualności to w obronie KPR Legionowo rządzi Mikołaj Krekora broniąc przez caly sezon na poziomie 30% a w ostatnim meczu odbił 45% piłek! Natomiast zawodnik w bramce Wybrzeża Gdańsk – Maciej Pieńczewski utrzymuje 29% skuteczność.

Co do ataku w nim mamy kapitana – Michała Prątnickiego, który po powrocie na parkiet nadaje ton drużynie, Franka Brinoveca, który w ostatnim meczu z Kaliszem wykazał się wysoką skutecznością – 89% (w całym sezonie jego skuteczność to 73,21%) i Kacpra Adamskiego – wicekróla strzelców Superligi ze swoimi 161 rzuconymi bramkami. Najlepszy zawodnik naszych przeciwników – Łukasz Rogulski w tym sezonie pokonywał rywali 120 razy.

W historii bezpośrednich spotkań pomiędzy drużynami – na sześć spotkań KPR wygrał jeden raz.d Jak dotąd. Czy dzisiejszy mecz zmieni te statystyki? Zapraszamy na mecz – 11.04, g. 18.00 – bądźcie z nami na http://statystyki.pgnig-superliga.pl/pl/handball/pgnig-superliga,2042/30355/live?eventId=2214402

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SPONSORZY